Dnevno prejemamo vprašanja o naši novi iRobot Roombi s9+. Ker si želiva odgovoriti iskreno in čim bolj objektivno smo jo želeli dodobra spoznati in stestirati, da morda odkrijemo tudi kakšne pomankljivosti! Mislite, da smo jo? 😉
iRoboti so v naši hiši res nepogrešljivi! Naša prva Roomba (iRobot Roomba 965) vsakodnevno čisti že od maja 2017! Kljub natrpanem urniku in vsakodnevnemu čiščenju, nas še ni razočarala! Tudi njena manjša sestrica Braava (Braava jet) pripomere velik delež k vedno čisti hiši, saj poskrbi za čista tla v kopalnicah!
In tako je bilo povsem logična odločitev, da jima po prenovi hiše in novih 100m2 bivalnih površin priskrbimo dodatno pomoč! Ker se nam je marca pridružil še nov družinski član smo želeli le najbolje in iRobot nas res nikoli ne razočara! :))
Pred prihodom naše prve Roombe sem iskreno dvomiila ali bo res kos vsem naših kužkom v hiši. Kot, da že ni dovolj naša domača bela druščina in LiLu, nas vsakodnevno obiščejo še pasji gostje. In dlak imamo res za izvoz! Ampak seveda mi je naša Roomby (iRobot Roomba 965 – več o njej si lahko preberete v tejle objavi) večkrat dokazala, da so moji dvomi popolnoma odveč! Naša Roomby še vedno sesa vsakodnevno, brez kakršnihkoli težav, vzdrževanje pa je minimalno.
In znova sem pred prihodom nove Roombe s9+ dvomila ali so sistemi za praznenje koška res dovolj močni, da zmorejo vse te dlake, brez naše pomoči?! In če že zmorejo sem bila prepričana, da nam košek ne bo zdržal dva meseca kot obljublja iRobot…
Uganite kaj? Znova sem se pošteno zmotila! Vsi moji dvomi so se izkazali za povsem nepotrebne!
Roomba s9+ je kos vsem našim izzivom! Povsem sama izprazni košek, med sesanje se ne zatika, sesanje pa prilagaja našemu vsakdanu in posrkbi, da čisti takrat ko nas ni doma. In najbolj neverjeten podatek, naš košek smo do sedaj izpraznili le 1x!!!
- Samostojno praznenje koška! Roomba s9+ povsem sama izprazni svoj košek v sistem za samodejno odstranjevanje umazanije Clean Base®, ki ima posebno vrečko AllergenLock, ki poskrbi za varno shranjevanje umazanije.
- Avtonomnost! Z Roombo s9+ res ni nobenega dela, pozabite na praznenje koška, pozabite na zatikanje, čiščenje koleščkov ipd.
- Mapiranje prostorov – Roomba s9+ si zapomni prostore, mi jih le enostavno poimenujemo in preko Alexe Roombi naročimo kje naj čisti, kul ane? Ko kužki pridejo z umazanimi tačkami iz terase, Roombi preprosto naročimo, da posesa le tisti del. In to je dejansko zelo, zelo uporabno!
- Moč sesanja! Wau! iRobot res ne sklepa kompromisov. Upam si trditi, da so bili tepihi tako čisti kot so sedaj vsakodnevno, le, ko so bili novi.
Iskreno, ja! Naj se sliši še tako čudno, ampak Roomba s9+ preprosto predobro sesa! Manjši tepih na hodniku z Roombo 965 ni imel težav, novi Roombi s9+ pa preprosto ni kos. S9+ sesa tako močno, da posesa vase tudi tepih. Ampak verjamem, da so to bolj luksuzni problemi, kajne?! 😉 Mi smo problem rešili tako, da smo tepih odstranili. Z velikim, bolj kvalitetnim tepihom v dnevni sobi Roomba s9+ nima nobenih težav! Upam si celo trditi, da je bil tako čist kot je sedaj vsakodnevno, pred prihodom Roombe s9+ le ko je bil nov!
Marsikoga zmoti tudi glasnost Roombe s9+. Nam ni moteča. Si tudi težko predstavljam, da boste ukazali Roombi, da čisti ko imate obiske, kajne?
Že pred prihodom Roombe s9+ so iRobotki v naši hiši pospravljali, ko nas ni bilo doma in z Roombo s9+ je to še lažje. Aplikacija omogoča enostavno nastavitev avtomatizacije, da Roomba začne čistiti, ko vaš telefon zapusti doseg vašega Wifija, kul ane?
Največja razlika je avtonomnost. Če naša Roomby sem in tja potrebuje našo pomoč, da ji izpraznimo košek ter očistimo valjčke in krtače, je Roomba s9+ povsem samostojna, tudi njen košek lahko izpraznite na daljavo.
Moč čiščenja! Ko Roomba s9+ vključi svoj turbo pogon na tepih in kjer zazna dodatno umazanijo ji je redko kateri sesalec kos.
Razlika je tudi v načinu izbiranja čiščenja prostorov. Roomba s9+ si zapolni in nariše načrt vaših prostorov, ki jih enostavno poimenujete ter izberete tiste, ki želite da jih posesa. Tudi Roomba 965 s pomočjo aplikacije na pametnem telefonu omogoča podobno funkcijo, vendar imamo pri tem nekoliko manj izbire.
Z Roombo s9+ je enostavnejše tudi izbiranje prostorov, ki želimo da se jih med sesanjem Roomba izogne (npr. pasje posode za vodo in hrano, otroške igrače), to enostavno naredimo z izbiro na zemljevidu na aplikaciji, medtem ko pri Roombi 965 potrbujemo za takšno funkcijo postaviti fizičen “navidezni zid” (vključen v paket).
*objava je nastala v sodelovanju s podjetjem iRobot.